כיצד מתחילים מסחר במדדים

שוק ההון הינו הבסיס והיסוד לפעילותם של גופים פרטיים שונים וכמו כן למוסדות ציבוריים המתקיימים בארץ ובעולם כולו. בין סוגי המסחר הנפוצים ביותר ניתן למצוא את המסחר במדדים. מסחר במדדים מתייחס לפרמטרים השונים המגדירים את התופעות בבורסה. מדדי הבורסה מגדירים למעשה את השינויים במחירים של המכשירים הפיננסיים הקיימים. ביניהם, ניתן למנות את המניות, ניירות הערך ועוד.

מדדים שונים

המסחר במדדים כולל "סחורות" שונות וביניהן ניתן למצוא את המדדים S&P 500, Dow Jones, NASDAQ ואחרים. כל אלו הינם מדדים פופולאריים המצויים בשימוש גבוה בבורסה. מדדים מוכרים נוספים הם תל אביב 25, תל אביב 50 ותל אביב 100. מדדים אלו מגדירים את השינויים במחירי המניות של 25, 50 ו-100 החברות המובילות בבורסה, בהתאמה.

המסחר במדדים מתקיים באופן דומה למסחר בסחורות אחרות בבורסה. גם ברחבי העולם ישנם מדדים מובילים המשפיעים משמעותית על אופן המסחר בבורסה כאשר לכל מדד יש את אופן המסחר הייחודי לו. מסחר עצמאי בבורסה מתקיים כאשר מדברים על מדד תל אביב 25. מדד זה מייצג את 25 החברות המובילות ביותר בשוק. חברות אלו מאופיינות בערך השוק הגבוה ביותר.

החישוב של מדד תל אביב 25 מבוסס על שקלול של מניות כל החברות המצויות במדד זה. קביעת המניות מתבצעת בחודש ינואר ובימיו הראשונים של חודש יוני בכל שנה. את המסחר במדדים מקיימים באמצעות אופציות וזאת בשל נזילות גבוהה. את המסחר ניתן לקיים מכל מכשיר המותאם למסחר בבורסה כאשר המחזורים במדד תל אביב 25 הינם גבוהים ביותר. מדד זה הוא המרכזי של תל אביב.

ניתן לסחור גם באמצעות כלי מסחר שונים גם במדדים אשר נסחרים בבורסה האמריקאית. מדדים אלו כוללים את S&P 500, Dow Jones, NASDAQ ונוספים. בארצות הברית מתקיימות שתי בורסות גדולות ביותר. הגדולה ביותר היא בורסת ניו יורק בה מתקיים המסחר בכל המדדים הפופולאריים והמשמעותיים ביותר. מדדים כגון הדאו ג'ונס, אשר מתייחס ל- 30 החברות הציבוריות הגדולות ביותר בארצות הברית אשר מייצגות תחומים מרכזיים של הכלכלה האמריקאית.

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: