מסחר-אוטומטי-בשוק-ההון

מסחר אוטומטי בשוק ההון

אם התעניינתם מעט בשוק ההון, בוודאי קראתם קצת באתרי אינטרנט ומוספי כלכלה על מסחר אוטומטי בשוק ההון, אולי לא ממש הבנתם במה מדובר. לפעמים גם מזכירים מסחר רובוטי ומסחר אלגוריתמי? מה זה? האם זה מסחר בחברות המייצרות רובוטים? ובכן מסחר אוטומטי, מסחר רובוטי ואפילו מסחר אלגוריתמי, הם כולם שמות שונים של אותו הדבר. מסחר אוטומטי בשוק ההון, על כל שמותיו השונים, הוא מסחר המתבצע באמצעות תוכנת מחשב המבצעת פעולות של קנייה ומכירה באופן אוטומטי.

מסחר-אוטומטי-בשוק-ההון

אולי זה נשמע לכם קצת מוזר, מה פתאום התוכנה תבצע רכישות אוטומטיות בכסף שלכם? האמת שיורדים לעומק העניין מבינים שלמחשבים יש יתרונות רבים אשר ניתן לנצל כאשר סוחרים בשוק ההון. מסחר אוטומטי הוא דבר הרבה יותר נפוץ ממה שאתם חושבים, כל השחקנים הגדולים בשוק ההון עובדים עם מסחר אוטומטי, הרבה פעמים באמצעות תוכנות ואלגוריתמים אשר פיתחו באופן עצמאי. בעולם כולו עובדים בשיטת המסחר האוטומטי, ישנם אומדנים המעריכים כי 70% מהעסקאות בשוק ההון הן תוצאה של מחסר אוטומטי.

מסחר עם מערכת למסחר אוטומטי בשוק ההון משתמש בכוחם של מחשבים על מנת לבצע מה ששום אדם אינו מסוגל לעשות; לאסוף כמויות גדולות של מידע ולבצע ניתוחים תוך שניות. המחשבים מבצעים ניתוחים של השוק בהווה ובחתכי זמן שונים, הם לומדים לזהות דפוסים בערכם של נכסים ובהתאם לכך הם מקבלים החלטות על ביצוע פעולות. המחשבים אינם עוסקים באסטרטגיות ארוכות טווח ואינם צריכים ניתוח מעמיק של הדוחות הכספיים, הם מתמקדים בדפוסים החוזרים על עצמם. נניח והמחשב מזהה שנכס מסוים שומר על מחיר ממוצע לאורך זמן עם עליות וירידות זמניות, לאחר שהמחשב למד את דפוסי ההתנהגות של הנכס הוא יוכל לבצע פעולה אוטומטית בכל פעם שתתרחש חריגה מאותו הממוצע.

היתרון השני שבא כאן לידי ביטוי הוא היכולת של המחשב לבצע כמויות גדולות של פעולות תוך שניות, כלומר המחשב מסוגל לבצע כמויות גדולות של פעולות רכישה או פעולות מכירה או שתיהן ביחד. העיקרון המנחה כאן הוא ביצוע כמות גדולה של פעולות אשר כל אחת מהן מניבה תשואה מזערית. התמונה הגדולה בה ישנן מיליוני פעולות מביאה בסופו של דבר תשואה משמעותית.

המחר האוטומטי מתאים לכל אחד מאתנו – השחקנים הגדולים של השוק עובדים אתו וגם הסוחרים העצמאיים. אל תטעו ותחשבו שמסחר אוטומטי מתאים למי שלא מבין כלום בשוק ההון, זה ממש לא כך. מסחר אוטומטי דווקא מיועד למי שכן מבין את שוק ההון. אם ברצונכם להתחיל לסחור באפן אוטומטי תוכלו לעשות זאת באמצעות ברוקרים המציעים תוכנת מחשב התומכת במסחר אוטומטי. אם אינכם מבינים גדולים בשוק ההון תוכלו להשקיע את הכסף אצל בתי השקעות שחלק מהפורטפוליו שלהם כולל מסחר אוטומטי.

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: