למה אנשים עוברים לעשן טבק לגלגול במקום לעשן סיגריות בחפיסות?

בישראל ב15 השנים האחרונות מחירי חפיסות הסיגריות עלו במאות האחוזים, ישראלים רבים הבינו שאין ברירה וחייבים פשוט לעבור לעשן סיגריות מגולגלות ידנית. רוב המעשנים שעברו לעשן סיגריות מגולגלות עצמאית בהתחלה עשו זאת כי זה פשוט היה זול יותר, יש גם חלק נכבד בין ציבור המעשנים טבק לגלגול שמעדיפים את הטעם שלו ויש גם כאלו שאומרים שזה גורם להם לעשן פחות.

20130720-030317.jpg

היתרונות בטבק לגלגול הם ברורים – זה בעיקר עניין של כסף, אך יש לא מעט מעשנים שגם מעדיפים לעשן טבק לגלגול ומעדיפים אותו על פני סיגריות בחפיסות ולא רק בגלל המחיר, רבים מהמעשנים גם אומרים שכאשר הם נאלצים לגלגל אז הם מעשנים קצת פחות.

האם יש גם חסרונות למעבר לשימוש בטבק לגלגול במקום עישון סיגריות בחפיסות? לא אנשים אומרים שזה גורם ללכלוך רב, הטבק מתפזר לכל עבר ופשוט עושה בלאגן. אך ניתן להימנע מזה אם לומדים לגלגל כמו שצריך! חיסרון נוסף הוא שיכול להיות שיהיה למעשנים מסובך לדעת איזה טבק לגלגול לבחור, יש הרבה מותגים ויש רק מותג ישראלי אחד בנתיים שנקרא טבק 25 וכדי לבחור איזה מותג עדיף, אין ברירה חוץ מלנסות כמה מהם.

מעשנים שרגילים להוציא כל יום 25 ש"ח או אפילו 30 ש"ח על חפיסת סיגריות יכולים לצפות לחסוך עד 66% מההוצאה היומית שלהם. כאשר הם יקנו למשל חבילה של 40 גרם של טבק לגלגול במחיר שנע בין 25-60 ש"ח אשר תחזיק להם לפחות שלושה ימים. כלומר שההוצאה היומית שלהם תהייה בין 8-20 ש"ח במקום 25-30 ש"ח.

ייתכן גם הוצאות עלניירות גלגול ופילטרים אבל זה בדרך כלל מגיע בחינם או במחיר של כמה גרושים כשקונים ישירות מהמפיצים ולא בקיוסקים. מה הציוד הנדרש ואיפה קונים? כדי להתחיל לגלגל טבק לגלגול נדרשים 3 דברים (או 4 אם אתם רוצים לגלגל עם מכונה) – חבילה של טבק, חפיסה של ניירות ושקית של פילטרים. תוכלו ללמוד במהרה כיצד לגלגל בעזרת סרטוני הדרכה באינטרנט או בעזרת חבר. ניתן גם לרכוש מכונת גלגול אם אין לכם כוח ללמוד איך לגלגל עם הידיים.

01_BigBox_render1

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: