כל סוגי הצבעים לבית

מלאכת צביעת בית יכולה להיות סבוכה וכבדה או חוויה מרנינה וחדשה לבית כולו, המעניקה לו אווירה ייחודית המשקפת את הטעם האישי של הדיירים עצמם, תוך שהיא נושאת את מראה הדירה הישן אל מחוזות חדשים, מעבירה בו רוח חיים חיונית ומעשריה את חווית המגורים בו. ישנו מגוון עצום של צבעים מסוגים שונים ואין ספור טקסטורות ייחודיות מרהיבות עין, היוצרות, בשילובן עם קו עיצוב בעל סגנון דומה- את בית החלומות האולטימטיבי.

ישנם מספר סוגי צבעים המשמשים לצורך צביעת דירה ומתבססים על חומרים שונים. ביניהם: צבעים פלסטיים וצבעים אקריליים, צבעים מדוללים בטרפנטין ואחרים המדוללים במים, צבעי תחליב ולכות, ועוד. החלוקה העיקרית מתבססת על צבעים טבעיים על בסיס שמן וצבעים סינתטיים. ואילו אם עד היום נפוץ היה השימוש בצבעי שמן כעיקר בעת צביעת דירה הרי שהריח שהתלווה אליהם וזמן הייבוש הארוך הדירם ממרכז הבמה לטובת שימוש בחומרי צביעת דירה איכותיים ונוחים יותר לשימוש.

אלו הם צבעי קיר סינתטיים, המיוצרים על בסיס שרפים שונים אקריליים או פלסטיים, פוליאוריטניים או אפוקסים, ועוד. למעשה, רב הצבעים בהם נעשה כיום שימוש הינם צבעים סינתטיים המדוללים בים, טרפנטין או ממסים אחרים. שיפוצים או עבודות צבע בחומרים על בסיס מים הם ידידותיים יותר, נוחים יותר לשימוש ולא רעילים. לעומתם, שימוש בצבעי שמן במהלך עבודות צבע הוא פחות נוח לעבודה והחומרים המשמשים לניקוי כתמי הצבע רעילים לאדם.

סוגי צבעים המקובלים כיום בשימוש לצביעת דירה או חללים פנימיים אחרים הם, כאמור, צבעים פלסטיים, המבוססים על תחליב ממנו מכינים גם את הדבק הפלסטי. אלו הם צבעים רחיצים ובניגוד לצבעים אחרים הוא צבע 'נושם'. יחד עם זאת, אינו עמיד בתנאים חיצוניים ולכן ראוי לעבודות צביעת בית פנימיות בלבד. המראה הסופי המוענק לבית, עם זאת, מרשים והדור.

סוג נוסף של צבעי דירה הינו הצבעים האקריליים, המבוססים על שרפים אקריליים בדילול מים. במגוון רחב של עבודות צבע נעשה שימוש בסוגים שונים של צבעי אקריל מאחר והם מתאימים לכיסוי משטחי חוץ ופנים, בעלי זמן התייבשות קצר ועמידים בשינויי טמפרטורה ותנאי מזג אוויר שונים כגשם ושמש בעלת קרינה גבוהה. כמו כן, שימוש בצבעים אקריליים בעבודות צבע מקבלות יתרון של יכולת איטום ובידוד גבוהה מבלי לפגוע ביכולת הנשימה של הקיר.

עבודות צביעת בית המשלבות שימוש של צבע תחליב סיליקוני המדוללים במים מתבצעות בדרך כלל על קירות חיצוניים וקירות בהם נדרש איטום, שכן צבעי התחליב הסיליקוני מצטיינים ביכולת איטום גבוהה בפני חדירות נוזלים, וכמו כן דוחה לכלוך ואבק.

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: