התמכרות לאינטרנט, הסכנה בכניסה לעולם הוירטואלי

האינטרנט שינה את חיי כולנו, אומרים שידע זה כוח והאינטרנט מאפשר לנו גישה לידע רב ולכן גם נותן לנו כוח רב, אם אני רוצה לדעת מתי יגיע האוטובוס הקרוב, או רוצה לדעת אם אינסטלטור כזה טוב לי או אחר, לדעת בזכות גלישה באינטרנט, להסתקרן, ללמוד לחקור לפעול, זה טוב.

אבל לפעמים יש גם שימוש באינטרנט שהוא לא כל כך לטוב, לפעמים יש אנשים שמשתמשים ברשת המידע הבלתי נלאה הזו, לרע, כל מהמרי הרשת למיניהם, פדופילים, מכורים לקניות באינטרנט וכו'.

מתי התמכרות לאינטרנט הופכת להיות התמכרות לא טובה, תלותית

כולם גולשים באינטרנט, כולם אוהבים לחפש מידע, לקנות ברשת אוכל במרכולים או בגדים באתרי בגדים מיוחדים שמשיגים הנחות, ויש פה ושם אנשים שאוהבים להמר, קצת לצפות בתוכן פורנוגרפי כשאיש לא רואה, השימוש באינטרנט הינו גם אנונימי, ניתן להיכנס באיזה שם שרוצים ולעשות משהו שרוצים ולכתוב מה שרוצים בלי שאיש יידע מי אתה ואיפה אתה, השימוש באינטרנט נותן לאנשים דרור לעשות דברים שלא יכלו בעולם האמיתי. אבל מה קורה כשהגלישה הזו פוגעת ביחסים עם משפחתך, עם חבריך הקרובים, עם מקום העבודה.

בואו נהייה כנים

נכון שאומרים שעבודה במקום מסודר ובמשרה מלאה ממלאת את היום, כך שאין זמן לגלוש באינטרנט, אבל מה קורה אם מכורים לגלישה וכל רגע שהבוס לא מציץ, פותחים את הפייסבוק, פותחים אתרי חדשות, נכנסים להמר, צופים באתרי סקס. הבעיה היא השימוש הממושך, השימוש התלותי, ברגע שמכור לאינטרנט שכמובן לא מבין שהוא מכור, מתחבר לרשת האינטרנט ומתחיל להשתמש בה להמר, לצפות באתרים בעלי תוכן למבוגרים בלבד, לצ'טט בשיחות לא נאותות בחדרי שיחה עם ילדים, לבזבז כספים על ימין ועל שמאל באינטרנט, הוא צריך כבר להתעורר, הוא חי יותר בעולם הוירטואלי מאשר בעולם האמיתי ועקב כך, עלול לאבד דברים שיקרים לו כמו מקום עבודה ועוד.

תמונה מאתר http://theweek.com

ילדים ובני נוער רבים עלולים לאבד כל קשר עם בני משפחותיהם ועם ילדים ונוער אחר בגילאים שלהם ועם חברים בגלל שימוש ממושך ולא בריא באינטרנט. ילדים ובני נוער רבים התמכרו בשנים האחרונות למשחקי מחשב וירטואלים כגון World Of Warcraft [ ראו http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3079304,00.html ] ומשחקי מחשב רבים נוספים. כדאי מאד לנסות למנוע התפתחות של תופעות כאלו לפני שמתפתחת התמכרות ובמקרים שמתפתחת התמכרות אז לטפל בה בצורה ממוקדת בעזרת גורמים מטפלים או שיחות עם יועץ ילדים / נוער כזה או אחר.

יותר מסתם הפרעה קטנה

הגלישה הממושכת באינטרנט מפריעה לריכוז וגורמת לו לתפקד פחות טוב, עד שבסופו של דבר עלול לאבד את עבודתו, ביחסים עם בן או בת הזוג, האינטרנט עובד כל הזמן ובמקום להיות עם החצי השני פשוט מבזבזים ערב שלם על גלישה באינטרנט חסרת תועלת, החצי השני עלול להיעלב ולהבין שלוקחים אותו כמובן מאליו, ובסוף ללכת, יש מכורים שיכולים להפסיק ויש שלא.

אם אתה חושב שיש לך אולי בעיה של התמכרות לאינטרנט ניתן לקבל עזרה בקישור הבא:

http://retorno.org.il/מרכז-גמילה/התמכרות-לאינטרנט/

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: