מסחר

מסחר בבורסה, האם זהו כסף קל

הבורסה קיימת בכל העולם, בארץ היא נקראת הבורסה לניירות ערך והוקמה בשנת 1953 בידי בנקים ובתי השקעות שראו צורך במיסוד המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. הבורסה כיום משמשת כזירה ממוחשבת שבה נסחרים כל מיני סוגים של נכסים פיננסיים כגון: אג"ח, מניות, אופציות וכו'. על הבורסה מושתתים כללי רגולוציה המפקחים על הפעילות שנעשית בבורסה המתווכת בין מוכרים וקונים של הנכסים הפיננסיים השונים.

איך עובדת הבורסה

הבורסה בעצם פועלת כזירת תיווך ממוחשבת בין המוכרים והקונים, רק שבמקום סחורות, מעבירים ביניהם הגופים הפיננסיים סכומי כסף אדירים בתמורה לניירות ערך, וזה עובד בעיקר לפי שתי שיטות מסחר, ישנה שיטת מסחר רב צדדית ובה קובעים מחיר אחיד ובו מתבצעות הרבה עסקאות, גם אם מדובר במחיר שהוא כתוצאה של מפגש בין קונים למוכרים או שמדובר במחיר ידוע מראש שנקבע ביום מסחר קודם לכן.

בשיטת המסחר הדו-צדדי, שבה נסחרים מרבית ניירות הערך בבורסות ברחבי העולם, נפגשות הוראות קניה ומכירה זו עם זו ברצף כך שכל הזמן הוראת הקנייה בשער גבוהbid מוצגת, והמכירה שנעשית בשער נמוך יותר נקראתask אוoffer , ואם מתגלית הוראת קניה חדשה שמתאימה למחיר המכירה, מתבצעת עסקה בין שני הצדדים, כך כל עסקה עומדת בפני עצמה וש לה שער משלה.

היה צורך חשוב מאוד במיסוי ורגולוציה, על כל נושא הבורסה, קיימים מספר מודלים למיסוי הבורסה: מס רווחי הון, זהו מס שנעשה על חברה שהרוויחה במשך שנה ויכולה לקזז את הרווחים שנעשו בעסקאות והפסדים שנעשו בעסקאות אחרות באותה התקופה. מס מחזור- מדובר במס שמוטל על חברה שמבצעת פעולות בבורסה מבלי לקחת בחשבון אם הרוויחה או הפסידה, יתרונו של מס זהו הוא שמדובר במס פשוט ביותר, אבל כאן גם חסרונו, המס לא מתחשב במקרה של רווח או הפסד. ומס הכנסה, הינו מס שכמו שעל כל חברה בארץ לדווח על רווחיה, חברה שנסחרת בשוק ההון, יכולה להכניס את הרווחים כחלק ממאזן הרווחים הכלליים ולשלם מס רגיל לפי חוק דיווח חובה.

רוצים להשקיע בבורסה, עדיף שתמצאו יועץ טוב להשקעות שמכיר מאזנים של חברות, יודע איפה להשקיע ויחסוך לכם את הבעיות עם הפסדים כספיים אדירים, עדיף תמיד להתחיל במסחר דמו של השקעות ווירטואליות.

מסחר

עוד בבלוג מומחים

–> לימודי שוק ההון
–> השקעה חכמה יותר
–> מסחר עצמאי

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: