קעקועי תלת מימד להסתרת פגמים

כל עור נוטה להגליד בצורה שונה. אם מדובר באזור שאינו נגלה לעין ואין הצלקת מפריעה לאותו אדם הנושא אותה, מה טוב. אבל מה ניתן לעשות כאשר הצלקת מפריעה לביטחון העצמי או כאשר היא נמצאת במקום החשוף לעיני כול? אחת האפשרויות, האטרקטיביות והיצירתיות הקיימות כפתרון, היא הסתרת הצלקת או הפגם בעור על ידי קעקועים באזור. התוצאה המתקבלת יכולה להעצים את התחושה האישית ולהוסיף אלמנט קישוטי מדהים על הגוף.

עור שחווה טראומה נזקק לטיפול רפואי, אך לאחר שהתוצר הסופי מתקבל על העור, המרקם עלול להיות מחוספס והמראה עלול להיות בלתי אסתטי. ניתוח קוסמטי יכול לתת מענה במקרים מסוימים, אך לפעמים גם הוא אינו מעניק לאותו אדם את תחושת החופש הנדרשת לו בנוגע לגופו כדי שיחוש נינוח ושלם עם אותו פגם או צלקת.

צלקות ופגמים ניתנים לטשטוש על ידי קעקוע

מקרים בהם נמצא כי הקעקוע הוא המתאים להסתרת הפגם, הינם שונים ומגוונים ויכולים לגעת בכל אזור, כמעט, של הגוף. אחד המקרים המוכרים יותר הם שחזור אזור הפטמה על ידי קעקוע. הצלקת שנותרת לאחר הסרת הפטמה דורשת מענה, אם היא מפריעה. קעקוע תלת מימד יכול לתת תשובה מספקת בהחלט כאשר הוא מבוצע על ידי איש מקצוע, אמן קעקועים, בעל ניסיון בתחום. האפשרות לשחק עם הגוונים בקעקוע תלת מימדי הינה גבוההומאפשרת התאמה לגוון העור של הגוף בהתאמה אינדיבידואלית. שימוש נכון בצבע מעניק מראה טבעי קרוב למציאות שנשללה בשל הסרת הפטמה.

עוד אפשרות מצוינת כמענה יעיל ואסתטי הוא קעקוע על גבי אזור שחווה כווייה אינטנסיבית, פציעה משמעותית שגבתה מחיר אסתטי כבד או שינוי בגוון העור בשל מחלה זו או אחרת. השינוי בגוון העור והפגם שנוצר מכוסים על ידי אמנות לשמה – קעקוע תלת מימדי. מבט מהיר על מגוון תמונות מתוך הז'אנר הספציפי הזה מעלה אינספור אפשרויות מרתקות למראה, קסומות, מיוחדותושונות הנגזרות מתוך העולם המציאותי (תמונות ריאליסטיות) או מתוך עולם הדמיון, שאובות מתוך עולם החי והצומח או מציגות קישוטים, איורים או סמלים השאובים מתרבותיות שונות.

קצת על צלקות

הצלקת, על פי רוב, נמצאת בשכבה האמצעית של העור, שכבת הדרמיס. במקרים קשים יותר מדובר בצלקת החודרת אל השכבה השלישית של העור, ההיפודרמיס, ובמקרים ממש קיצוניים אף מעבר לה. התוצאה, ברור שאינה נעימה לעין. הגוף אמנם עושה את שלו ופועל על מנת להחיש את ההטבה במראה העור ומייצר סיבי קולגן, חלבון שמהווה מרכיב עיקרי, בין היתר, של רקמות שונות בגוף, אבל הרקמה שנוצרת מעניקה מענה לשלמות העור כדי שהגוף יתפקד כראוי, אךברוב המקרים אינה דומה בגוון לרקמת העור שלא נפגעה.

בחירה באמן קעקועים מתאים

על מנת להסתיר את הצלקת או הפגם יש להתאים סקיצה נכונה של קעקוע לאזור. כדי לבצע זאת מומלץ להתייעץ עם אמן קעקועים שכבר ביצע הליך זה בעבר. הניסיון מקנה את הסבירות הגבוהה להצלחה האסתטית. בקשו להביט בתמונות "לפני ואחרי" ואל תסתפקו בתמונות של קעקועים רגילים על עור חלק משום שבכל זאת, קיים הבדל בין עור פגום לעור חלק שלא עבר טראומה. כמו כן, מומלצים קעקועי תלת מימד כקעקועים על גבי צלקות, אם כי לא בהכרח, תלוי בגודל הצלקת ובפגם המדובר. עומק התמונה שקעקוע תלת מימד מעניק לאזור יכול לחפות בצורה יפה ואסתטית על הצלקת והפגם. חשוב שתיקחו בחשבון שקעקוע תלת מימד, כדי שיהיה מרשים בצורה מיטבית, יהיה גדול יותר מקעקוע רגיל. השינוי, על כל פנים, יורגש בצורה חד משמעית מבחינה אסתטית.

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: