תיקון שטיחים

קל מאד לזרוק שטחים שנקרעו. קל לרכוש חדש. אבל מה קורה כאשר אותם שטיחים יקרים ללבכם, מתאימים במיוחד עבור אותה פינה בבית, מהווים פריט בעל ערך היסטורי, בעל ערך סנטימנטלי מיוחד?  לא בהכרח הפתרון הוא אשפה ורכישת שטיחים חדשים.

תיקון שטיחים

כיצד ניתן לתקן שטיחים?

תיקון שטיחים הוא מלאכה הדורשת איש מקצוע מוסמך. עבור תיקון שטיחים נדרשת מיומנות מקצועית והניסיון רק משבח אותה. לכן, דרך אגב, תיקון שטיחים הינו שירות הנחשב יקר יחסית, אך אין ספק ששווה עבור מי שרואה נגד עיניו את הערך הסנטימנטלי של השטיח שקיים
ברשותו. בדרך כלל יתוקנו שטחים שנעשו בעבודת יד.

קיימות מספר חברות המעניקות שירות זה של תיקון. כיצד מתנהל התהליך:

  • ניקיון השטיח: ראשית מנערים את השטיח, משרים אותו במים יחד עם חומר ניקוי עדין שלא יפגום בו. מברישים את השטיח ושוטפים אותו במים רכים. סוחטים.
  • ייבוש: הייבוש מתבצע בחדר מיוחד המותאם עבור המטרה (קיימים מקרים שתהליך זה אינו מתאים עבור השטיח ואז מתבצע בו ניקוי שונה על ידי בעל המקצוע המוסמך לכך).
  • חזרה למצב הקודם: טרם תיקון השטיח, מוסיפים לו דבק עמינלי על מנת שיחזק אותו ויחזיר לו את הקשיחות המוכרת של שטיחים.
  • תיקון השטיח: כל שטיח והתיקון המסוים שלו: חוטים אשר יש צורך להחליף, מוחלפים, כמובן שנעשית התאמה מוחלטת בין הצבע של החוט המקורי לצבע החוט החדש. בדרך כלל, התיקונים הנפוצים ביותר הינם השלמת חלקי שטיח חסרים, אריגה מחדש של חלקים שונים בשטיח וכן רסטורציה של מעברי צבע.

מה חשוב לבדוק טרם ביצוע תיקון שטחים?

כל שטיח והמומחה שלו. וודאו היטב כי איש המקצוע אכן מתמחה בתיקון השטיח הספציפי שיש לכם. עדיף עבורכם חברות מתמחות גדולות כדי להיות בטוחים במקצועיות מגישי השירות. המחירים משתנים בהתאם לשטיח והתיקון הנדרש.

מה אפשר לעשות כדי למנוע תיקון?

כדי לשמור על שטיח במצב טוב, רצוי לשמור על ניקיונו באופן תמידי. יש לבצע את הניקוי בחומרים המיועדים לכך. יש לשלוח את השטיח כל כמה זמן לחברה המתמחה בניקוי שטיחים עבור ניקוי יסודי יותר.

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: