מסחר

מסחר עצמאי

המסחר העצמאי הולך ותופס נפח משמעותי בקרב סוחרים מהעולם כולו. משקיעים שאינם מגיעים מהענף הכלכלי מעוניינים להתנסות בכוחות עצמם בהשקעות ולכן לוקחים קורס קצר וענייני של השקעה בבורסה, בשוק המקומי או במט"ח ויוצאים לדרך, תוך שלא אחת הם סופגים הפסדים ורווחים, מפלות והצלחות, התנסויות שונות המלמדות ומעניקות ניסיון לקראת ההשקעות הבאות. יחד עם זאת אין כל ספק כי בשנים האחרונות אנו עדים לכלי מסחר מקצועיים רבים הנוספים לשוק המאפשרים לרבים, גם אלו שאינם בעלי ניסיון – לסחור במניות ובמדדים, בסחורות ועוד.

לוגו חברה

השוק הגדול ביותר בעולם

השוק הבינלאומי הוא כיום השוק הגדול ביותר בעולם כולו ולמעשה נפח המסחר היומי בשוק המט"ח עומד על כ-3 טריליון דולר, וזאת כאשר רוב השווקים האחרים אינם מגיעים ל-5% אחוזים מסכום זה. המסחר העצמאי הפך פופולארי ביותר בשנים האחרונות ולא בכדי ניתן לבצע בשוק זה עסקאות לונג ושורט ללא הגבלה טכנית כלשהי. המסחר העצמאי מאפשר רווח גם בירידות וגם בעליות המטבע מאחר ואינו מתבצע על הנכס עצמו. באמצעות עסקות לונג ושורט ניתן לתמרן בתוך תנודות השור השונות כך ובמסחר העצמאי יכול הסוחר להרחיב את תחומי הסחר שלו.

אופציה תמידית לרווח

המסחר העצמאי הינו בעל יתרון יוצא דופן מאחר ותמיד תהיה בו אפשרות רווח. זאת משום שהמסחר העצמאי מבוסס על מכירה של מטבע אחד מול מכירת מטבע אחר. בדרך זו, הסוחר יכול תמיד למכור את המטבע שלו תמורת מטבע אחר ולהרוויח מאחר וכל רכישת מטבע עומדת מול מכירת מטבע שונה. כאשר מטבע מסוים נמצא במגמת עלייה הסוחר יקנה עוד ממנו ובמידה והוא נמצא במגמת ירידה – יכול הסוחר למכור אותו ולקנות מטבע אחר משתלם יותר. בכל מקרה, תמיד תהיה הזדמנות השקעה פוטנציאלית יותר.

קבוצות משקיעים

כיום ישנן שתי חברות מרכזיות של משקיעים עיקריים במסחר העצמאי. חלק הארי של המשקיעים הינו גופים מוסדיים ופרטיים שלמעשה מנצלים את התנודות הרבות בשוק המט"ח על מנת להרוויח כסף. גופים אלו מהווים את העיקר של שוק המט"ח בעוד היצואנים והיבואנים הם הנתח הקטן והחלק הפגיע בין קבוצות המשקיעים כאשר דווקא הם קהל היעד של המשקיעים העצמאיים.

מערכות מסחר מתקדמות

ניתן למצוא מערכות משוכללות של מסחר מתקדם ואוטומטי באמצעות חברות המכירות את השוק (כגון סמארט קפיטל ישראל בע"מ) ומעניקות גישה ישירה לשווקים הבינלאומיים. המסחר העצמאי מאפשר לכל אחד המעוניין להרחיב את מקורות ההכנסה שלו ולהתנסות בשוק תוך קריאת המפה הכלכלית באופן יומיומי והתוודעות אל אירועים כלכליים שונים. הסוחר עצמו נהנה מחופש פעולה ורוכש את המיומנות הנדרשת.

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: