כרטיסי ביקור

כרטיסי ביקור בשטאנץ – איך עושים זאת?

כרטיסי ביקור מודפסים הינן מוצר שכיח שכולם מכירים ומבינים את אופן הכנתם. לעומת זאת כרטיסי ביקור בחיתוך צורני בשטאנץ דורשים טכניקה מסתורית שאיננו מבינים או מכירים. במאמר זה נסקור איך בעצם מייצרים כרטיסי ביקור בצורות מיוחדות על ידי חיתוך בשטאנץ.

החלק הראשון בתהליך הוא קביעת הצורה המיוחדת שלפיה נרצה לחתוך את כרטיסי הביקור שלנו. כל צורה היא אפשרית, עיגול, למשולש, ביצה, כוכב או כל צורה מקורית שתעלה על דעתכם. ניתן אף לחתוך חלק פנימי של כרטיס הביקור ולהשאיר את הצורה הכללית במלבן הרגיל על מנת לאפשר את הכנסת כרטיסי הביקור לארנק, כמו כל כרטיס ביקור רגיל.

את הצורה הרצויה קובעים בשלב העיצוב הגרפי שכן גם העיצוב חייב להיות תואם לחיתוך המיוחד של כרטיסי ביקור שאנו רוצים ליצור. בנוסף לקבצים של העיצוב הגרפי של כרטיסי הביקור עצמם, דוגמא אשר תודפס בפועל על גבי הנייר מהם יופקו כרטיסי הביקור, על מנת לייצר כרטיסי ביקור עם חיתוך צורני יש לספק קובץ נוסף שיכיל את קווי המתאר שמייצגים את החיתוך הרצוי לפי הצורה הסופית שבה נרצה לקבל את כרטיסי הביקור שלנו.

קובץ זה יכיל קווים בלבד בצבע שחור על גבי לבן, ובמקום לעבור לבית דפוס לצורך הדפסה, הוא יעבור לבית מלאכה מיוחד שיצור ממנו סכין שטאנץ בצורה המדויקת כפי שזו מופיעה בקובץ.

בית מלאכה זה יוצר את הסכין על ידי כיפוף מדויק של פס מתכת על ידי מכונות יעודיות. את אותו פס המתכת מקבעים אל לוח עץ שישמור על צורת הסכין ויאפשר את חיבור הסכין המיוחדת למכונת שטאנץ בה נריץ את כרטיסי הביקור שלנו ובה כרטיסי הביקור יעברו חיתוך מדויק לפי הסכין שיצרנו.

מכונת שטאנץ היא מכונה בה כאמור מרכיבים את הסכין המיוחדת שיצרנו, ומריצים את אותם כרטיסי ביקור שכבר עברו הדפסה בבית דפוס. בבית הדפוס כרטיסי הביקור עוברים את שלב ההדפסה, שלב הלמינציה ושלב של חיתוך רגיל לצורה מלבנית.

כרטיסי ביקור שאמורים לעבור שטאנץ צריכים להיות גדולים בסנטימטר אחד לפחות מכל כיוון מהגודל הסופי לאחר החיתוך, כאשר צבע הרקע אמור לגלוש החוצה על מנת לאפשר סטיות מכאניות שנוצרות במכונת השטאנץ, למנוע נימות לבנות ולהבטיח מוצר סופי מדויק עם הדפסה עד הקצה. אותם כרטיסי ביקור מלבניים עוברים אחד אחד במכונת השטאנץ ועוברים דפיקה של הסכין המיוחדת שחותכת אותם ויוצרת את אותם כרטיסי ביקור מיוחדים שתכננו מראש. את סכין השטאנץ ניתן למשור לפעם הבאה שנרצה לייצר כרטיסי ביקור נוספים או עבור אדם נוסף בחברה, ולחסוך את שלב יצירת הסכין המיוחדת בכל הפעמים הבאות בהם נרצה לייצר כרטיסי ביקור צורניים.

כרטיסי ביקור

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: