עבודה מול מעצב פנים במהלך שיפוץ

אם בעבר תהליך של שיפוץ בתים ודירות היה מושתת בעיקר על ביצוע עבודות בניין שונות בתוך הבית ומחוצה לו, היום מדובר בפרויקט הרבה יותר מעניין וצבעוני. יותר ויותר אנשים שמשפצים את הבית בוחרים לעבוד גם עם צוות של משפצים אך גם עם מעצב פנים מקצועי שמלווה את הפרויקט ובונה יחד ועבור הלקוחות שלו את התוכנית הרצויה לשיפוץ הבית.

היתרון של סיוע ממעצב פנים במהלך פרויקט שיפוץ, בין אם מדובר בשיפוץ כללי של כל הבית או בשיפוץ מספר חדרים ספציפיים, הוא השימוש בידע מקצועי של מעצב שמכיר, יודע ומיומן בתהליכי שיפוץ. מעצב הפנים יוכל ללקט עבורכם את הפריטים המתאימים ביותר לסגנון הרצוי, מכיר חומרי גלם עכשווים שייתכן ואתם אינכם מכירים ובעיקר – יודע כיצד להרכיב עבורכם תוכנית מדוייקת של מראה הבית לאחר השיפוץ.

אנשים שנעזרו במעצב פנים לצורך שיפוץ הבית גילו שהתהליך קל יותר גם מבחינה נפשית. שיפוץ הוא באופן כללי חוויה שבסופה בדרך כלל טובה וחיובית אך במהלכה מלחיצה מאד. עזרה מקצועית של מעצב פנים שמלווה פרויקטים של שיפוץ, מרגיעה מאד כיוון שיש כתובת מסוימת לפנות אליה עם כל שאלה, בעיה או התלבטות.

בחירת מעצב הפנים

פרויקט שיפוץ נרחב יהיה מוצלח רק אם נבחר במעצב פנים מקצועי שמשדר על אותו גל כמונו. חשוב לבחור מעצב פנים שביצע פרויקטים שעשו עלינו רושם חיובי ולא מישהו שהסגנון העיצובי שלו אינו מדבר אלינו בכלל. מומלץ לאתר מספר מעצבי פנים, דרך חברים, מכרים ובני משפחה או דרך אנשים שעובדים בתחום הבנייה והעיצוב, לצפות בתיקי העבודות שלהם ולקיים פגישות הכרות שבמהלכן נוכל להתרשם מהמעצב עצמו ומהרעיונות שהוא מביא איתו לשולחן.

מכיוון שמדובר באדם שפועלו ייראה בכל חדר וחדר בבית שלנו, חשוב שנבחר מישהו שנוח לנו לעבוד איתו, שתהליך העבודה שלו כולל שיתוף פעולה איתנו – כלקוחות ושבסופו של דבר נרגיש בנוח עם התוצאה הסופית שהוא מתכנן עבורנו. לאחר שבחרנו את מעצב הפנים מומלץ להכין חוזה עבודה מסודר שכולל את תהליך העבודה כולו, את לוח הזמנים ואת נושא התשלום.

תהליך העבודה במהלך השיפוץ

העבודה מול מעצב הפנים מתחילה לפני שהשיפוץ מתחיל ופועלי הבניין נכנסים אל הבית. בדרך כלל יתחיל תהליך העבודה בפגישה פנים מול פנים ותאום ציפיות. במהלך הפגישה נתאר למעצב הפנים את הרצונות שלנו, הפונקציות שאנחנו זקוקים להן בכל חדר, נדבר על התקציב לשיפוץ ועל המראה הכללי של הבית או של החדר לאחר השיפוץ.

לאחר מכן, המעצב יכין בדרך כלל כמה סקיצות עבורנו, שיציגו את מראה הבית לאחר השיפוץ כפי שהוא רואה זאת לאחר שהקשיב לכל הבקשות, החלומות, הדרישות והרצונות שלנו. יתקיים דיון משותף בנושא הסקיצות שהוצגו ותיבחר סקיצה אחת שנראית לנו או נבצע תיקונים בסקיצות עד שנגיע לתוצאה המושלמת מבחינתנו. לאחר מכן יגבש המעצב תוכנית עבודה לצוות המשפצים ומראה של המבנה בתצוגה ממוחשבת, בדרך כלל באמצעות טכנולוגיות תלת מימד.

לצד ביסוס התוכנית הסופית, יפנה המעצב לבעלי המקצוע הדרושים, יבחר יחד איתנו חומרי גמר כמו קרמיקה וחיפויים, תאורה וריהוט והפרויקט יתחיל. חשוב לדעת שמעצב פנים טוב הוא מעצב שלא רק מבסס תוכנית מסויימת, בוחר את החומרים ואת הפריטים ומשאיר את ההתמודדות לכם ולצוות המשפצים אלא דואג לפקח ולוודא שהעבודה מתבצעת לפי התוכנית שעיצב, נותן את ההנחיות המתאימות לבעלי המקצוע ודואג שבסוף התהליך התוצאה הסופית תהיה תואמת את התוכנית. תהליך עבודה נכון מול מעצב הפנים ושל מעצב הפנים, תעזור לכם להגשים את החלום לשיפוץ אינדיבידואלי ולמראה מעוצב לפי הטעם שלכם.

עוד בבלוג מומחים בנושא שיפוצים: תוכנית תמ״א 38 בבניין שלי

חזור לעמוד קטגוריה בעלי מקצוע בבלוג מומחים

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: