מידע חשוב עבור לקוחות מוסכים: טיפולים שוטפים

טרם טיפולים שוטפים לרכב יש לקחת בחשבון שתי עובדות חשובות:

• חשוב לדעת כי כל התערבות בעבודות תיקון הרכב הוא מבחינת הטרדה בזמן העבודה. אין טעם להישאר סמוך לרכב על מנת לתת הוראות. הכנס את הרכב אל מוסך בו אתה בוטח על מנת שתוכל ללכת ולהרגיש כי מי המבצע טיפולים שוטפים עבור רכבך, מבצע את עבודתו נאמנה ובאופן מקצועי.

• יש לדעת כי תכולת הרכב, כלומר חפצי פרטיים אשר נמצאים ברכב בזמן טיפולים שוטפים, הם באחריות הלקוח בלבד. אי לכך ובהתאם לזאת, רצוי לא להשאיר ברכב כל חפץ אישי בעל ערך. המוסך עצמו לא אחראי על כל נזק או אובדן של חפצים אישיים שהתרחשו כתוצאה מהטיפול ברכב.

מרכיבים בתשלום עבור שירות מוסכים

כאשר רכב מוכנס למוסך עבור טיפולים שותפים, המוסך לוקח על עצמו את ביצוע הטיפולים, ביצוע תיקונים (במידת הצורך) ושירות הלקוח, כפי שהם מפורטים בהזמנה עבור טיפולים שוטפים עבור הרכב המסוים. עלות השירות מורכבת מכמה גורמים:

• חישוב העבודה

• עלות החלקים

• תוספת מע"מ על פי חוק

במידה ויברר כי המחיר משתנה ונוצר מצב בו הוא עולה מעל עשרים אחוז מהמפורט במסמך טיפולים שוטפים של הרכב, המסמך ראשוני שנכתב, על המוסך חלה חובת הידוע מראש את הלקוח וקבלת אישור להמשך עובדה.

תשלום מקדמה או לא?

עבור כל תיקון המתרחש ברכב, יכול המוסך לדרוש תשלום של מקדמה עבור חלפים ושעות עבודה על הרכב. זאת לאחר שיחה והסכמה של הלקוח לגבי התשלום העתידי, לאחר שהמסמך המפרט מאושר על ידו. לא כל מוסך נוהג לבקש מקדמה. בכל מקרה, הרכב מוחזר לבעליו רק לאחר ששולם כל התשלום עבור שירותי התיקון, שירותי טיפולים שוטפים וכולי.

האם קיים מצב בו שחרור המכונית יעוכב על ידי המוסך?

במידה ונוצר מצב בו הלקוח אינו מבצע את התשלום כפי שנקבע במסמך שסוכם על ידיו ועל ידי המוסך, יכול המוסך לעשות שימוש ברכב או בחלקיו כפיקדון עד אשר ישולם התשלום במלואו. נקודה חשובה לציון: במידה והתגלו ליקויים לאחר התשלום, יש לשוב למוסך במהרה על מנת לתת למוסך הזדמנות לתקנם.

סגור לתגובות

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: