איפה עדיף להתקין איזה פרקטים?

על מנת לבצע את ההחלטה הנכונה בנושא התקנת פרקטים אנו ממליצים לכם לענות תחילה על כמה שאלות. אלו יכולות להעניק לכם תמונה ברורה יותר לגבי הפרקט בו אתם מוכנים להשקיע את כספכם ואת מרציכם:

• תפקיד החדר. עבור מה החדר ישמש. עבור חדר שינה או עבור משחקיה לילדים. עבור כנסים או עבור סלון שישמש תא האורחים. כמה אנשים ידרכו עליו ולמשך כמה זמן.

• האם הפרקט יהיה חשוף לחפצים כבדים. האם הוא יחווה הרבה הזזות של אותם חפצים או שמא כולם יהיה מונחים במקומם במשך השנים הבאות.

• כמה כסף אתם מעוניינים להשקיע בפרקט.

• האם אתם מעוניינים בפרקט שאתם תרכיבו או שצוות מיומן יעסוק בזה.

• האם אתם רוצים לקחת את הפרקט אתכם כשתעברו דירה. ומה לגבי דירה שכורה.

תשובות על השאלות הללו יאפשרו לכם לבחור את הפרקט הנכון מבחינתכם. תשובות אלה מעידות על מידת השחיקה העתידית של הפרקט, הנכונות עבור החזקה ראויה על מנת שיישמר, מידת ההוצאה המתאימה עבורכם.

קחו למשל את הפרקט הסינטטי: פרקטים אלה מתאימים עבור שימושים רבים מאד. בעיקר עבור ריצוף של חנויות, אולמות תצוגה, וגם חדרי מגורים הזקוקים לריענון המראה אשר יעשה בקלות, כל כמה שנים ובעלות נמוכה. כך גם במקרה של חדר משחקים או סלון הומה באנשים. הפרקט נראה כמו עץ ולכן מעניק את אותו המראה של פרקט עץ טבעי או מלא.

במידה ואתם מתגוררים בדירה שכורה או שאתם בעלי בית אבל מתכננים לעבור בית, כדאי לשקול התקנת פרקטים סינטטיים או פרקטים מעץ רב שכבתי היות וניתן להרכיב ולפרק אותם בקלות. במקרה של פרקט עץ רב שכבתי מדובר על התקנה "צפה" ולא הדבקה. במקרה של פרקט סינטטי, יש לציין גורם נוסף שיש לקחת בחשבון. אפשר להתקין אותו באופן עצמאי. יותר עבודה אך פחות הוצאה ומודולריות יעילה.

לסיכומו של דבר, כל פרקט הוא יעיל ונפלא עבור מראה בייתי מחמם את הלב. הבחירה, מעבר לכדאיות כלכלית, היא נבונה כאשר נלקח בחשבון מיקום הפרקט ואופי ההתנהלות עליו בשנים הבאות. מה שבטוח, כך או כך, כל בני הבית (כולל חיות המחמד) יפיקו ממנו רק תועלת. (לא חיות צעירות, הוא לא מגיב טוב לנוזלים).

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: