לימודי שוק ההון


אחד מתחומי הלימודים המבוקשים שניתן לראות בתקופה האחרונה הוא תחום לימודי שוק ההון בכל הרמות ולכל המטרות.

אנשי מקצוע מתחום הפיננסיים, סטודנטים ומבוגרים בפנסיה מבקשים לעבור קורסים שונים בתחום לימודי שוק ההון למטרות של ידע כללי, התמקצעות בכלים פיננסיים מיוחדים, הרחבת הידיעה שלהם, הכנה לבחינות הרשות לניירות ערך וכדומה.

הביקוש לקורסים בתחומי פיננסים שונים הולך ועולה ומכוני לימודים רבים מקיימים לימודים בתחומי שוק ההון.

קורסי מתחילים
העיסוק בתחום שוק ההון פתוח לכל מי שמעוניין לעסוק בתחום ברמה האישית או ברמה המקצועית, טיפול בתיקי לקוחות באופן מקצועי דורש רישיון עיסוק בניהול תיקים של הרשות לניירות ערך אולם אנשים פרטיים רבים מבקשים לעבור קורסים שונים בתחום שוק ההון וללמוד את היסודות של המקצוע ברמות שונות על מנת לנהל את תיקם באופן עצמאי או להבין ולשלוט בהתנהלות הפיננסית שלהם.

מכוני הלימודים השונים העורכים קורסים בנושאי שוק ההון מציעים מגוון של קורסים לקהל הרחב בהתאם למטרת הלימודים ובהתאם לידע המוקדם אתו הם באים ללימודים. קורסי מתחילים אשר מלמדים את הבסיס בתחום מיועדים בעבור מי שאין לו ניסיון או ידע מוקדמים בתחומי שוק ההון ובעבור מי שמעוניין להתחיל ללמוד את התחום. בין התכנים הנלמדים בקורסי הבסיס ניתן למצוא לימודי בסיס בנושא עקרונות מסחר בבורסה, מושגי בסיס של המכשירים הפיננסיים הקיימים כמו מניות, חוזים עתידיים וכדומה.

קורסי מתקדמים
אנשי מקצוע אשר עוסקים בתחום המסחר בבורסה כמו גם אנשים פרטיים אשר עברו את קורסי הבסיס בוחרים להעמיק את הידיעות שלהם וללמוד קורסים מתקדמים בתחום שוק ההון. הקורסים המתקדמים הנערכים במכוני הלימודים השונים עוסקים בתחומים ספציפיים ולרוב דורשים ידע או ניסיון מוקדם של מסחר בשוק ההון.
דוגמאות לקורסים מתקדמים הם קורסי מסחר באופציות מעוף הכוללים תכני לימוד מתקדמים כמו תכנון אסטרטגיות מסחר, פתיחת פוזיציות, מסחר מתקדם באופציות זרות וכדומה. או קורסי מסחר מט"ח ומטבעות. לרוב, הקורסים המתקדמים יהיו מיועדים לקהל תלמידים אשר עוסק במסחר בשוק ההון ומעוניין להרחיב את ידיעותיו או להתמקד בתחום התמחות ספציפי.

מכוני לימוד
לימודי שוק ההון מתקיימים במכוני הלימודים השונים כמו גם במוסדות האקדמיים. מאחר ומרבית הלימודים אינם דורשים תנאי קבלה וכל אחד יכול ללמוד את התחום ולגשת למבחניה רשות לניירות ערך, מרבית המכונים מקיימים קורסים שונים לקהל הרחב למטרות של ידע כללי או למטרות הכנה לבחינות הרשות וניתן היום למצוא קורסים שונים בנושאים מגוונים לכולם.

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: