סוגי קלנועיות

בשנים האחרונות הפכו קלנועיות לכלי רכב אהודים לא רק על ידי קשישים שחיפשו אפשרות לניידות קלה ממקום למקום, אלא גם עבור אנשים בעלי מוגבלויות ואפילו צעירים שרוצים להגיע ממקום למקום מבלי להסתמך על תחבורה ציבורית או על הוריהם. במהלך שנת 2010 הגיעו לארץ דגמים חדשים של קלנועיות שמאפשרים בחירה לפי נוחות ולפי הצרכים המיוחדים של כל נהג. מחירי כל קלנועית משתנה בהתאם לסוגה אך גם בהתאם לאביזרים הנלווים שניתן לרכוש לכל קלנועית. הנה מדריך קצר לסוגי קלנועיות:

קלנועית – ג'יפונית

ג'יפונית היא קלנועית מתקדמת שמהווה רכב שטח לכל דבר ומתאימה באופן מיוחד גם לאלו שלא מחפשים ניידות פשוטה אלא אוהבים לנהוג בסוגי שטח שונים. לג'יפונית טווח נסיעה של עד כ-80 קילומטרים לכל טעינה והיא מסוגלת לנוע בשטחים מסוגים רבים – גם במקומות שדורשים טיפוס. עם הג'יפונית ניתן להגיע למקומות שאינם כוללים כבישים מוסדרים כיוון שהיא מצויידת במנוע חשמלי חזק במיוחד – 1500w. הג'יפונית בעלת מהירות מקסימלית של עד 18 קילומטרים בשעה והיא כוללת מושב אורטופדי גדול וחזק עם אביזרים נלווים כמו גגונים, מגני מזג אוויר ומראות.

מיני קלנועית

יתרונותיה של המיני קלנועית מתבססים על היכולת לפרק אותה למספר חלקים ולקחת אותה בתא המטען של המכונית כשאנחנו נוסעים למקומות רחוקים, להעלות אותה לתחבורה ציבורית ולמקומות נוספים. משקלה של מיני קלנועית אינו עולה על 50 קילוגרם ובדרך כלל היא מתפרקת לשלושה חלקים. הקלנועית הזו אידיאלית לא רק עבור קשישים שעדיין נוהגים למרחק ומחפשים כלי רכב קל ונוח לתוך העיר או לסביבות הבית, אלא גם לצעירים שרוצים להגיע ממקום למקום בקלות בתוך העיר מבלי להסתבך עם התנועה. נסיעה במיני-קלנועית היא איטית יחסית – עד 25 קילומטרים לטעינה בודדת, כאשר נוהגים במהירות של 10 קילומטרים לשעה.

קטנועית

הקטנועית היא קלנועית בשילוב של קטנוע. היא מהירה יחסית למיני-קלנועית ומותאמת באופן מיוחד לנסיעות עירוניות קצרות. הקטנועית שמורה למי שאוהב עיצוב ספורטיבי של כלי רכב, יש לה שלושה גלגלים והיא נוחה מאד לתפעול גם עבור מי שאינו שולט בנהיגת קלנועית. טווח המהירות של קטנועית הוא בינוני – כ-60 קילומטרים לכל טעינה והיא מסוגלת לנסוע בשטחים מסוגים שונים וכן לטפס לגבהים. הספק המנוע של קטנועית הוא בדרך כלל 4800 סל"ד. היא מאובזרת במושב נוח ומרווח, מערכת מתקדמת של בלמי זעזועים וניתן להוסיף לה גם מראות, מגני מזג אוויר משמש ומגשם ועוד מגוון רחב של סלסלות אחסון ומוצרים נלווים נוספים.

סוגי קלנועיות כיום הם רבים ומגוונים ומאפשרים לכל נהג למצוא בדיוק את מה שמתאים לו. הטיפ הטוב ביותר עבור מי שרוצה לקנות לעצמו קלנועית שתשמש אותו באופן קבוע במהלך היומיום, היא לחשוב על הפונקציות השונות של הקלנועית ועל הסביבה שלכם – המקום בו תצטרכו לנהוג בה. אם אתם מתגוררים בקיבוץ, מושב או יישוב חקלאי בו יש שטחים לא קלים לנהיגה, מומלץ לכם לשקול רכישת ג'יפונית על פני רכישת מיני-קלנועית, בעוד שהאחרונה יכולה להתאים דווקא למי שנוסע רק בסביבת הבית או בתוך העיר ולא זקוק לכלי רכב לנסיעות "קשות". הקטנועית שמורה למי שרוצה להרגיש שהוא נוהג ברכב ספורטיבי אבל אינו זקוק לאנרגיות של ג'יפונית.

הפיתוחים השונים בעולם הקלנועיות והמוצרים הרבים שמובאים על ידי היבואנים לארץ, מאפשרים לקשישים, לצעירים ולצעירים ברוחם להנות מכלי הרכב הקל והנוח הזה במחיר טוב, ללא עיסוק מיותר וטרטור ולבנות לעצמו כלי רכב שמאובזר בכל מה שאנחנו צריכים – כל אחד והקלנועית המיוחדת שלו.

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: