מומחה מחשבים

מאת מומחה מחשבים – טיפים והמלצות בנושא מחשבים

המחשב לא עובד? העסק לא מתפקד כי אין טיפול נכון בנושאי אדמיניסטרציה ותפעול מחשבים?  צריכים עזרה דחוף עם משהו שקשור למחשבים? כי מה לעשות כולנו אוהבים מחשבים. זמן הפנאי, הגישה לקבוצות חברתיות והתקשרות עולמית, פשוט אין על זה. מה אפשר לעשות בקשר לזה? אם אתם לא מבינים כלום במחשבים קראו את המאמר הזה של טכנאי מחשבים מומחה. זה ייתן לכם המון.


קבצים עם קוד זדוני; וירוסים

שגיאות מחשב זה דבר בלתי נסבל ומתסכל. תוכנות וקבצים קורסים. הדברים לא זזים. עבודה ומידע חשוב נשמט מהמחשב כאילו לא היה. תוכנות לשחזור מידע ותוכנות ניקוי למחשב מוירוסים, ad-ware, ומנקי קבצי רישום או malware יכולים מאד לעזור לכם. ניתן להוריד תוכנות כאלה בחינם באתר download.com ולהתקין אותם בקלות במחשב שלכם. הדבר הכי קטלני שיעלה לכם שגיאות במחשב וגרום למגוון תקלות זה וירוסים. תורידו תוכנה טובה (יש כאלה בחינם באתר download) ושימרו ככה על בריאות המחשב אך היזהרו כי אנטי-וירוסים מאיטים את המהירות הכללית של המחשב שלכם. כמו כל דבר אחר לאנטיוירוס יש יתרונות וגם חסרונות.

תיקון מחשבים פרטי עד הבית?

במקרה הצורך כאשר המחשב אינו מגיב, לא עובד, קורס או נמצא בלופים אינסופיים, יהיה צורך להזמין הבייתה טכנאי מחשבים או ללכת למעבדת תיקונים של תיקון מחשבים. נסו זאת כאשר כל האופציות האחרות לא עוזרות. זה כמו לקחת את הילד למטפלת מיוחדת כשאתם לא משתלטים עליו כבר. תוכלו גם כמובן לקבל עוד עצות וטיפים מהטכנאי מחשבים שלכם כדי להימנע מבעיות מחשוב עתידיות.

טיפ חשוב : כיבוי, Restart, Reboot ועוד

רי-בוט הוא כאשר נדרשים להתחיל את המחשב מחדש. כאשר המחשב נמצא במצב כבוי ומדליקים אותו זה נקרא בוט (boot). כאשר עושים בוט למחשב, אם יש במחשב דיסק און קי, דיסקט קשיח, דיסק בוט של התקנת windows או מערכת בפעלה אחרת, המחשב ייכנס אוטומטית למצב boot האומר שהוא יחכה לקבל הוראות מהדיסק און קי למשל, במקום להפעיל את המחשב בצורה הטבעית שלו. אם בדיסק און קי למשל אין שום מערכת הפעלה המחשב יראה סימן של "כאילו הוא תקוע". במצב הזה צריך רק להוציא את הדיסק או קי מהחיבור שלו והמחשב יחזור לפעול בצורה רגילה.

כמו כן כאשר אתם רוצים לכבות את המחשב או להתחיל את המחשב מחדש כאשר הוא במצב פועל (בין אם תקוע או לא) מומלץ לעשות זאת דרך המחשב עם לחיצת העכבר על כפתור "הפעלה מחדש" שבתפריט. כיבוי של המחשב בצורה ידנית עם הכפתור הפיזי על גבי המחשב גורם רק לבעיות ולא מומלץ. זה יכול לגרום למחשב לקרוס לגמרי בסופו של דבר.

כאשר המחשב תקוע ואינו מגיב כבר לגמרי זמן מה (כדאי לחכות קצת לפני רי-בוט ידני כי אולי המחשב יצא מזה) ניתן ללחוץ על כפתורי alt+delete+cntrl מה שיעלה את חלון הtask manager שם תוכלו לבדוק איזה אפליקציות נתקעו ועם לחיצת עכבר ניתן לסגור אפליקציות רצות או להתחיל מחדש את המחשב בדרך הבריאה יותר כפי שצויין קודם – ללא לחיצה על הכפתור הפיזי שעל גבי המחשב עם האצבע. כאשר לוחצים עם האצבע על כפתור הפיזי של הרי-בוט המחשב מגיב בצורות מוזרות באופן דיי מהיר. מספיק כמה ריבוטים לא בריאים כאלה כדי לגרום לקריסה מלאה.

איך להתמודד עם תקלות חיבור אינטרנט רבות ומגוונות

הדפדפן אינו מגיב ואינו גולש. זה קורה לכולם מידי פעם. מומלץ תמיד לבצע פעולת עזר מאד פשוטה. מכבים את המחשב לגמרי עם לחיצת עכבר על כיבוי בתפריט של מערכת ההפעלה וגם מוציאים את המודם (או את הרואטר או את שניהם) מהחשמל ומחכים דקה. מחברים הכל חזרה ומדליקים את המחשב. זה כמעט תמיד פותר את הבעיה. אם זה לא עובד ניתן לנסות שוב אבל לחכות הפעם 4 דקות.

אם זה גם לא עובד אז ההמלצה שלי כאיש מחשבים וגם טכנאי מחשבים מקצועי הוא פשוט כך – תתקשר/י לספק האינטרנט שלך או לחברת התשתית. כן זה מעצבן אבל הנה טיפ קטן מאד גדול! שימו את הטלפון על ספיקר/רמקול ותמשיכו בעיסוקים שלכם. אל תגידו שלא אמרתי לכם. זה עושה פלאים וחוסך המון תסכול של שירי ממתינה!

התמודדות עם שגיאות בקריאת קבצים

ראו את סעיף "שגיאות ווירוסים". אם אתם לא מצליחים לקרוא, להעתיק או להעביר קבצים ומקבלים שגיאות שקופצות לכם בעת הנסיונות, תורידו תוכנת שיחזור מידע. אם זה לא עובד אז ראו סעיף "הזמנת טכנאי מחשבים". במעבדות תיקון מחשבים יודעים לשחזר כמעט כל סוג של מידע מכוננים או דיסקים שלא עובדים.

דיסקים וצריבה של דיסקים – טכנולוגיה ישנה אך עדיין קיימת

למרות שהרבה אנשים מעדיפים היום לא לגעת בדיסקים (אני לא) בגלל שהם נשרטים ולא מחזיקים הרבה זמן או בגלל נפח יחסית קטן, אני אתן לכם קורס מזורז על צריבת דיסקים בכמה משפטים קצרים ומתומצתים. צריבת דיסק נעשית עם כונן צריבה, דיסק ריק ותוכנת צריבה. בידקו קודם שיש לכם את שלושת הדברים האלה. תוכנת צריבה ניתן גם להוריד מאתר האינטרנט שסיפרתי לכם עליו בסעיף "שגיאות וירוסים".

אגב וירוסים כדאי לבדוק את התוכן שאתם הולכים לצרוב עם תוכנת אנטי וירוס לפני צריבה. חבל להדביק מכשירים או מחשבים אחרים בוירוסים או לצרוב וירוסים על דיסק. יש לכם את שלושת הדברים האלה? תוכנת צריבה, דיסק ריק וכונן צריבה? כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפתוח את התוכנה ולהיכנס לחלון ה"עזרה" שם תקבלו הנחייה על צריבה בעזרת תוכנת הצריבה שלכם.

מה ען אתר אינטרנט לשימוש אישי או עסקי?

אתרי אינטרנט זה זאנר חזק מאד היום. זה יכול להיות הדבר הכי פשוט בעולם סוג של "במקום כרטיסי ביקור" ואפשר למצוא אנשים שיבנו לכם אתר אינטרנט פשוט בזול. המחירים נעים בין 1,000 ועד ל50,000 ש"ח עבור עיצוב ובנייה של אתר. אם אין לכם מושג באתרי אינטרנט ואתם צריכים עזרה עם זה חפשו בגוגל מישהו שיעזור לכם, בעל מקצוע שמבין עניין. אל תלכו ישר על אלה שנמצאים בדף הראשון של גוגל. תעשו השוואת מחירים!

תעשו סקר שוק עם השוואת מחירים חכמה. כמובן שאם אתם רוצים להיכנס לתחום הזה וללמוד דברים מעמיקים יותר אודות התחום כגון איפה ניתן לקבל שירות אחסון אתר ואיפה אפשר לקנות דומיין בשביל אתר אינטרנט תוכלו לעשות זאת בזמן קצר מאד על ידי לימודי קורס Webmaster.

לשמור על המחשב : איך עושים זאת?

תשמרו על המחשב שלכם. בסעיפים "שגיאות ווירוסים" ו"רי-בוטים" תלמדו איך להימנע מטעויות בסיסיות חשובות שמשפיעות בצורה קשה על המערכת שלכם ואיך גם להיעזר בתוכנות אנטי וירוס ואנטי adware וspyware. בסעיף "בעיות אינטרנט", "הזמנת טכנאי מחשבים" ו"בעיות קריאת דיסקים וקבצים" למדתם עוד כמה דברים חשובים על מחשבים ושמירת המחשב במצב פעולה תקין. כדאי מאד להימנע מגלישה באתרי /פ-ו-ר-נ-ו/ ובכלל אם אתם לא חייבים אז לא להוריד שום צורה של תוכן /פ-ו-ר-נ-ו/ ישירות לדיסק הקשיח שלכם. גם תכנים וקבצים אחרים שמורידים מהאינטרנט יכולים להוות סיכון של וירוס או קוד זדוני אחר של מחשוב אבל /פ-ו-ר-נ-ו/ בפרט.

מחשוב ענן – פתרונות אדמיניסטרציה וניהול או "חיים קלים" במילים אחרות

מחשבו ענן זה לא ביטוי מפחיד כבר. היום לכל עסק קטן יש גיבוי תכנים ותוכנה של ניהול עסק שפועל על גבי מחשוב ענן גם אם לא בתשלום אז רובכם כבר משתמשים בשירותיהם של ענקי אינטרנט כמו גוגל, גימייל, אפליקציות חינמיות של גוגל, דרופבוקס ועוד. מה שיושבים כולם על מחשוב ענן חדשני. מה שאתם אולי לא יודעים זה שזה רק קצה הקרחון. יש עולם שלם של אפליקציות של סנכרון מידע וניהול עסקים, תקשורת ועוד שעובדים באמצעות טכנולוגייה זו. על הפשוט מחשוב ענן מספק את הסחורה לעסקים רבים ונותן להם את השירות הטוב ביותר.

מומחה מחשבים – טכנאי מחשבים

במקרה וקרתה תקלה במחשבכם ואתם לא יודעים איך לתקנה, אין מה לעשות, צריך להרים את הטלפון ולהזמין טכנאי מחשבים, אך לפני שמוציאים כסף על הזמנת טכנאי מחשבים ועבודות יש לעשות את המקסימום שביכולתנו בשביל לנסות לסדר את המחשב לבד, ישנם אתרים רבים אשר מציעים תמיכה ומענה לבעיות נפוצות, לפני הזמנת טכנאי מחשבים מומלץ לגלוש באתרים ובפורומים השונים בנושא תיקון מחשבים ולברר אולי אם אפשר לפתור את הבעיה לבד.

במקרה שהבעיה חמורה מידי בשביל לטפל בה בכוחות עצמכם יש להזמין הבייתה מומחה, חשוב לבדוק לפני הזמנת הטכנאי שהוא איש מקצוע עם הסמכה ועם כמה שיותר ניסיון. יש לוודא שהטכנאי בקיא ומבין בחומרה ובתוכנה ושהוא יודע לזהות תקלות ואת מקור התקלה. חשוב גם לבדוק את עלות הביקור של הטכנאי, לרוב הביקור עולה כמאה שקלים ושאר העלויות תלויות בבעיה ובחומרתה.

אילו תקלות בעצם הטכנאים יכולים לתקן? כיום, כמעט ואין שום תקלה שטכנאי מחשבים טוב לא יכול לתקן. טכנאי מחשב טוב ומנוסה מבין מאוד במחשבים ורק במקרים נדירים מאוד הוא לא יוכל לתקן את המחשב. נגמרו כבר הימים שבהם ברגע שהייתה תקלה היה צורך להחליף למחשב חדש. כיום המחשבים בנויים מחלקים רבים וניתן לתקן מחשב רק באמצעות החלפת הרכיב הפגום במקום קניית מחשב חדש מה שגם יוביל להוזלת התיקון. כיום באמצעות התפתחות הטכנולוגיה והמודרניזציה טכנאי המחשבים מגיע עד לבית וזה לא דבר לעשירים בלבד, בעלות ביקור סמלית ניתן לקבל שירותי תיקון מחשבים עד הבית. בנוסף וגם לא כמו בעבר כיום אנשי מקצוע אלו יכולים לתקן את התקלות גם מחוץ למעבדת המחשבים, לעיתים ניתן לפתור את הבעיה בטלפון.

תקלות מחשבים שדורשות תיקון מקצועי

– מחשב שנכבה באמצע פעולה.
– התקנה ועדכון של תוכנת אנטי וירוס.
– סאונד לקוי במחשב, סואנד פגום או מקולקל לגמרי.
– מסך שנשבר וזקוק לתיקון- אם אפשר לתקן אותו.
– בעיות עם תוכנת המייל במחשב (outlook) כמו אי שליחת וקבלת מיילים.
– תיקון דברים שקשורים למדפסת, מדפסת לייזר, מכונת צילום צבע ועוד.
– רשתות ונקודות גישה בעלי בעיה שדורשת תיקון.
– המחשב עובד בצורה איטית מהמצופה ורוצים לשפר זאת.
– תקלות שהמחשב עושה לעצמו אתחול אוטומטי.
– ללקוחות עסקיים, הגדרת גיבויים בכונן חיצוני או במחשוב ענן.

קידום אתרים באינטרנט מביאה הצלחה רבה

כל מוצר, כל שירות, כל נוכחות בעלת השפעה, מתאבזרת כיום בכרטיס ביקור מקוון, זהו אתר האינטרנט שלה. כדי להבטיח את קיומה ארוך הטווח של הנוכחות באינטרנט, כדי להרחיב את קהל הלקוחות וכדי להגדיל את נתח השוק ואת הרווחים, על אותו מוצר לשמור על מקום מובטח בעמוד הראשון של גוגל, אם לא במקום הראשון, באמצעות קידום אתרים מקצועי ומיומן של חברה מנוסה. שירותי קידום אתר פלאש ואפליקציות פלאפון מגוונות יסייעו ללקוחות הפוטנציאליים של העסק להגיע אל נותן השירות מכל מקום בו הם נמצאים.

המלצה על חברת EZnetSEO שמתמחה בקידום אתרים

כל הזכויות של בלוג מומחים xblogimx.wordpress.com שמורות – 2013. אנו ממליצים לכם בחום לגלוש באתר ולקרוא את תכניו. המלצה חמה במיוחד לקרוא אודות תחום השיווק שנקרא קידום אתרים באזור מומחה קידום אתריםבלוג שלנו.

רוצים ללמוד עוד על מחשבים?

1) טכנאי מחשבים חיוני בכל חברה
2) חשיבות השמירה על תקינות המחשב

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: