דודי שמש – הפתרון הסולארי

דודי שמש – הפתרון הסולארי


אחרי ענפים רבים וטובים אחרים, תורם של דודי השמש להצטרף למהפכה הירוקה המתפשטת אל כל תחום בחיינו. החל ממזון אורגני ולבוש עשוי בדים טבעיים, דרך אורח חיים הכולל מחזור בקבוקי פלסטיק, ניירות ומזון, ועד להימנעות משימוש במוצרים כימיים או כאלה שעברו תהליך ייצור המערב כימיקלים שונים.


ההיגיון העומד מאחורי ייצור דודי שמש סולאריים מבקש להפחית את ייצור החשמל בתהליכים יקרים, ולנצל אנרגיה טבעית של השמש תוך חסכון עצום בהוצאות. עלות החשמל, שידוע כי אינה זולה כבעבר, מהווה נטל כלכלי הן לצרכנים הפרטיים והן למשק כולו, הסובל ממחסור משמעותי. לפיכך, ניצול אנרגיית השמש לצורך חימום המים באמצעות דודי שמש סולאריים, החוסכים את השימוש בנפט בתהליך הייצור הישן, מהווים תרומה לכדור הארץ מחד ולאדם הפרטי מאידך.

כמעט 80% ממשקי הבית בישראל משתמשים בדודי שמש, תודות לחוק שהועבר בתחילת שנות השבעים וקבע את חובת התקנתם של דודי שמש בבניינים ובתים חדשים, לאור משבר האנרגיה שפרץ דאז. שאר הישראלים משתמשים בדודי חשמל, ולרב מדובר בדירות שכורות או מחולקות, או כאלה שנבנו לפני תחולת החוק. למעשה, להוציא העלות הראשונית של התקנת דוד השמש הוא מהווה את האופציה הזולה ביותר.

הוכח כי המגוון הרחב של דודי שמש המשווקים ומותקנים כיום הוא גם סוג הדוודים שמצריך תיקון דודי שמש בתדירות הנמוכה ביותר, בשל עמידותו הגבוהה וחוזק המערכות הפנימיות שלו, ולפיכך דוד שמש איכותי יכול לשרת את בעליו למשך שנים רבות ללא צורך בשירות של תיקון דודי שמש או רכישת חלפים חדשים במחירים גבוהים.

היתרון העצום של דודי שמש סולאריים לאיכות הסביבה הוכח זה מכבר, אולם עם החמרת משבר האנרגיה לאחרונה, והקושי של חברת החשמל בעמידה בדרישות הצרכנים לאור הידלדלות משאב הנפט, הופך את הצורך בשימוש בדודי שמש לחריף ודחוף יותר. רק כדי להעמיד דברים על דיוקם – עלות ייצור החשמל המתבססת על משאב הנפט- יכולה להגיע לסכום של חצי מיליארד שקלים מדי שנה – סכום לא מבוטל, בהתחשב בעובדה כי האלטרנטיבה זולה בהרבה, חסכונית יותר, ואינה פוגעת בסביבה.

למעשה, צריכתו של דוד החשמל מעלה את החשבון הפרטי ב-500 שקלים מדי שנה בהתייחסות לאדם, כאשר בקרב משפחות הסכום כמובן, עולה.עלות התקנתו של דוד שמש עולה יותר מאשר דוד חשמל, ולא בכדי. אורך חייו של דוד החשמל מגיע ל-15 שנים לכל היותר, ואילו עלות התקנת דוד שמש מחזירה את עצמה לאורך מחזור חייו בין 5 ל- 15 פעמים.

סגור לתגובות

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: