מזיקים מעצבנים

הדברה והדברת מזיקים – מזיקים, תופעה מורטת עצבים

תופעת המזיקים יכולה להיות מורטת עצבים, באם אינה מטופלת כהלכה. מי מאיתנו לא נתקל בחייו בתל נמלים שוקק חיים או ביתושים במהלך הקיץ? בין מדובר במזיקים קטנים ובין מדובר במזיקים גדולים יותר, אין ספק שהדברת מזיקים מתבקשת לצורך יצירת אורח חיים המעניק את התנאים הבסיסיים לניקיון וסדר בבית.

יחד עם זאת, לא כל שירות של הדברת מזיקים יכול להתאים לכל צורך, כאשר המזיקים מופיעים בבית פרטי או בבית בעל גינה פרטית, חווה או שטח חקלאי, הרי שהצרכים הם שונים.

בעקבות שיפורים בתחום, אנו זוכים לראות שירותי הדברה ירוקה בתחומים השונים, ביניהם סוגי הדברה מתקדמים בענף החקלאות ושיטות הדברה ירוקות בבית הפרטי. המגוון העצום של שיטות ההדברה מתחיל בחומרי הדברת מזיקים המבוססים על חומרים ביתיים מוכרים כגון שמן מאכל או מקלות קינמון,רחקים מבוססים על חיידקים מתים ואילו סוגי הדברה פשוטים מציעים לסלק את המזיקים באופן ידני, כמובן בשירות של חברת הדברת מזיקים מקצועית.

מחקרים רבים שהתבצעו בענף בשנים האחרונות מעמידים את הראש הישראלי כממציא ובעל תרומה אדירה לעולם המדע, ולא בפעם הראשונה. אחרי דוד השמש והממטרה, נדמה כי ישראל עושה צעדי ענק בתחום הדברה ירוקה בהמציאה שיטות מתקדמות שאינן פוגעות בחיי המזיקים, אלא מסלקות אותם על ידי התערבות בחיי המין שלהם ומניעת התרבויות עתידיות שלהם.

הדברה המתבצעת על ידי התערבות בתבליכי ההתרבות של המזיקים שולחת למעשה פרומונים, הם ההורמונים המשוחררים על ידי הנקבות לצורך פיתוי הזכרים. הפרומונים המשתחררים בכמות גבוהה מעייפים את הזכרים ובכך נמנעת התרבותם הטבעית.

שיטות נוספות המיישמות הדברת מזיקים באופנים טבעיים הן שיטות שאינן פוגעות בבעלי החיים הנמצאים בבית, באיכות האוויר ובילדים, מאחר והן מכילות רמת רעלים נמוכה מאד ואין בהן כימיקלים.

השיטות הישנות והמוכרות יותר הן שימוש בשמן מאכל או מקלות קינמון, כאמור, אולם בהיקפים גדולים יותר אינן מועילות ומצריכות שירותים מקצועיים של הדברת מזיקים שמומחים בהתאמת שיטת ההדברה הנכונה לסוג המזיקים ואופן התנהגותם.

כאשר מדובר בעכברים או בחולדות, לדוגמא, נדרשת יכולת איתור המחילות שחפרו, דפוסי ושעות הפעילות של אלו. זיהוי דפוסי ההתנהגות אפשרי רק עבור בעלי מקצוע בעלי ניסיון רב, ולכן רצוי לברר עם החברה להדברת מזיקים את סוג ההתמחות שלה, חברות או מקומות בהם ביצעה הדברה, האם היא מתמחה בהדברה של מקומות תעשייתיים או ביתיים יותר, וכיו"ב. כמובן, חשוב לבקש תעודת הסמכה והכשרה מקצועית בטרם ההדברה.

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: