מומחה הדברת מזיקים

מומחה הדברת מזיקים

על הדברת מזיקים בישראל

הדברת מזיקים נעשית על ידי פעולת ריסוס לרוב על מנת לגרום לצמצום מספר המזיקים, הרחקתם או אף חיסול מוחלט של כל המזיקים באזור. מזיקים יכולים להיות כל דבר חי, הם מגיעים מכל הקבוצות הטקסונומיות, סוגי חיידקים או וירוסים, צמחייה מזיקה וצמחים,סוגי פטרת או פטריות, דגי מים מתוקים או מלוחים, סוגי יונקים מגוונים וציפורים/עופות.

בדרך כלל, הדברה היא בעקבות בעיית חרקים. עד שנת אלף תשע מאות שמונים וארבע הדברה כללה ריסוס של אזורים גדולים ברעלים אשר אינם מתפרקים בצורה טבעית ובעצם מזהמים את הסביבה בצורה נוראית. היום הדברים הם קצת אחרת.
כיום יש שיטות הדברה חדשות המבוססות על חומרים לא מסוכנים כמו קפאין או ניקוטין.

כמויות קטנות של קפאין וניקוטין הורגת מזיקים. כל מה שדרוש הוא חומר שמושך אותם לאכול את הניקוטין ולאחר כמה שעות מקבלים הדברה. חומרי משיכה אלו הם מה שהושקע בהם מאות אלפי שקלים כדי למצוא מאכל אשר מושך אליו את המזיקים בצורה מושלמת. כדי שאם המזיק יצטרך לבחור בין אוכל רגיל, פירורים, זבל או כל דבר אחר שהוא בדרך כלל אוהב לאכול, הוא יבחר במקום זאת בחומר מיוחד המושך עם הקפאין או ניקוטין.

הדברה נעשית היום עדיין לפעמים במקרים הקשים עם חומרים שהם עדיין לא מעט רעילים. אבל המעבר לחומרי משיכה על בסיס ניקוטין וקפאין תופס תאוצה. תעשיית ההדברה אינה מעוניינת להפסיק להפיק חומרים רעילים. רוב הפעולות של הדברת מזיקים ניתנת לביצוע לפי מזלינו ללא חומרים אלה. כדאי לדעת זאת כדי שלא להוסיף לרעלים הנשפכים בצורה יום יומית בישראל! הבעייתיות היא גם בתחום הפרטי וגם בתחום החקלאי. אך זה ברובו בגלל חוסר מודעות וחוסר רצון לנסות דברים חדשים.

אני כמומחה בביצוע עבודות הדברת מזיקים אומר לכם. עוברים לחומרים לא מסוכנים. בכל העולם עושים מהפך ירוק. יש למשל חומרים שעושים איתם הדברת נמלים ירוקה עם כל מיני פתיונות וג'לים או אבקות ידידותיים לסביבה. בשיטה זו של הדברה עם חומרי משיכה מעורבבים עם ניקוטין. לא צריכים להשתמש ברעלים יותר. בכל התחומים.

מה עם הדברה ירוקה?

הדברה ירוקה היא הדברה שמבוססת על שימוש בחומריים טבעיים בלבד ולא על חומרים שמכילים חימיקלים שונים. החומרים הטבעיים האלו שמבוססים על בסיס צמחי יעילים כנגד מזיקים כמו הדברה כימית, אבל בהדברה מסוג זה משתחרר כמות קטנה בהרבה של רעלים לאוויר ובנוסף חומרים ירוקים אלו מתפרקים מהר מה שגורם לכך שלא יצטברו רעלים באדמה.

בניגוד לעבר שבה חשבו שהדברה ירוקה לא יעליה כמו הדברת מזיקים כימית, כיום עם הצטברות המידע הקיים יודים שהדברה ירוקה לא פחות יעילה מהדברה כימית ובנוסף יש לה יתרונות רבים. הדברה ירוקה היא לא פשוטה והיא דורשת ידע ומומחיות בנושא, הדברה מסוג זה גם כוללת שימוש בג'לים מיוחדים שמטפלים בתיקנים וגם מלכודות- פעולות אלו בניגוד להדברה כימית הן בעלי כמות רעלים נמוכה.

עוד בנושא הדברת מזיקים

סגור לתגובות.

%d בלוגרים אהבו את זה: